Zabiegi

Liftingujące i Napinające


 

Nici PDO i PCL

Nici możemy podzielić na takie, które służą procesowi rewitalizacji skóry (nie posiadają haczyków) oraz takie, które służą do liftingu - podciągania i mocowania tkanek.

 

- REWITALIZACJA SKÓRY

 

Nici służące do rewitalizacji skóry są wykonane najczęściej z PDO - materiału szewnego zwanego polidioksanonem. Mają postać nici prostych lub skręconych.

Zabieg trwa najczęściej 15-30 minut. W zależności od potrzeb może zostać poprzedzony znieczuleniem skóry za pomocą kremu. Rekonwalescencja jest najczęściej krótka. Efekty zaczynają być widoczne około 2 tygodnie po zabiegu.

Implantację nici prostych można wykonywać samodzielnie lub w połączeniu z innymi technikami zabiegowymi.

Plan zabiegów jest zawsze szczegółowo omawiany na konsultacji z lekarzem.

 

Najczęstsze wskazania do zabiegu rewitalizacji skóry za pomocą nici bez haczyków:

- poprawa jakości skóry

- wygładzenie drobnych zagnieceń skóry

- poprawa jędrności skóry

- stworzenie "rusztowania" dla tkanek

 

Zabiegi z użyciem nici można wykonywać już od 30 roku życia, kiedy zaczynają być widoczne pierwsze oznaki starzenia się skóry.

 

- LIFTING

 

Przy potrzebie niechirurgicznego liftingu pracujemy na niciach z haczykami, mającymi zdolność mechanicznego unoszenia tkanek, przy zachowaniu bardzo naturalnego efektu ostatecznego.

W zależności od wieku Pacjenta, stanu skóry i możliwości rekonwalescencji proponujemy nici liftingujące z PDO - First Lift BARB (polidioksanon), PCL - Happy Lift (polikaprynolakton) lub łączymy te dwa rodzaje nici w trakcie jednego zabiegu.

 

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu nasiękowym, przeważnie jest mało bolesny. Okres rekonwalescencji 7-10 dni.

 

Zabiegi z użyciem nici liftingujących świetnie sprawdzają się we wskazaniach:

- nierówny owal twarzy

- podwójny podbródek

- "chomiki"

- uniesienie policzków

- uniesienie brwi

- korekta fałdów nosowo - wargowych i linii marionetki (opadające kąciki ust)

 

Okres utrzymywania się efektów 6-24 miesięcy

 

Stosowanie nici liftingujących Happy Lift jest zalecane zwłaszcza osobom w wieku 30-60 lat.

 

Przeciwwskazania do wyżej wymienionych zabiegów:

 

    - zmiany skórne w miejscu podania preparatu

    - choroby immunologiczne

    - terapia immunosupresyjna

    - ciąża i karmienie piersią

    - nadwrażliwość na składniki preparatu

    - nadwrażliwość na lidokainę lub miejscowe środki znieczulające typu amidowego (przeciwskazanie względne)

Zabiegi Liftingujące i Napinające

Lipotransfer PUREGRAFT- modelowanie, rewitalizacja i odbudowa objętości

własnym tłuszczem

Przeciętne życie komórki tłuszczowej u osoby dorosłej to od 7 do 12 lat. Kiedy przybieramy lub tracimy na wadze, liczba komórek tłuszczowych nie zmienia się, ale zwiększa lub zmniejsza swój rozmiar.  Stosując dietę nie jesteśmy w stanie tak naprawdę pozbyć się tłuszczu, tkanka zmienia jedynie swoją objętość. Przeszczep tłuszczu to metoda, która pozwala przenosić tkankę tłuszczową z jednego obszaru ciała na inne. Zabieg ten jest już od pewnego czasu obecny w gabinetach medycyny estetycznej,  jednak aktualnie doświadczamy przełomu w tej dziedzinie!

Przeszczep tłuszczu to proces, w którym własny tłuszcz wykorzystujemy do powiększenia piersi, pośladków, wymodelowania twarzy czy poprawy wyglądu dłoni.

Może być użyty do redukcji oznak starzenia, czy rekonstrukcji obszarów, w których z biegiem lat następuje zanikanie tkanki tłuszczowej. Zależnie od oczekiwań względem zabiegu, tłuszcz może  być użyty, jako jedyny wypełniacz lub może być uzupełnieniem dla implantów, nadając im delikatniejszy i bardziej naturalny wygląd.


Wskazania do zabiegu:


wypełnianie zmarszczek, bruzd

korekcja asymetrii

wypełnianie blizn

uzupełnienie implantów

powiększenie piersi

powiększenie, uniesienie pośladków

Puregraft to zaawansowany system, który zapewnia otrzymanie sterylnego, oczyszczonego i stężonego tłuszczu. Cech tych, nie wykazują inne metody przygotowywania tkanki tłuszczowej do przeszczepu. Kiedy zanieczyszczenia, takie jak krew czy olej są pozostawione w pobranym materiale i ponownie wprowadzane, może to prowadzić do nieoczekiwanych efektów. Istnieje potencjalne ryzyko powikłań po tego typu przeszczepach. - Metoda Puregraft, w porównaniu do metod grawitacyjnego oddzielenia czy frakcyjnego wirowania pozwala otrzymać lepszej jakości, oczyszczony z krwi, wolnych lipidów czy nadmiaru płynów tłuszcz przeszczepowy. Dzięki temu unika się wczesnych reakcji zapalnych czy martwicy tłuszczu. W rezultacie prowadzi do lepszego przetrwania przeszczepu.

 

Niezmiernie istotne jest odpowiednie przygotowanie pobranego materiału. Długość życia komórek tłuszczowych sprawia, że przeszczep jest trwały, utrzymuje się długo bez konieczności ciągłej korekty. Dodatkową zaletą korzystania z tłuszczu, jako naturalnego wypełniacza jest fakt, że zawiera on komórki macierzyste, które poprawiają jędrność oraz sprężystość skóry. Poprzez pobudzania fibroblastów przyczyniają się do produkcji kolagenu.

 

 

Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Lekarz pobiera tłuszcz z obszaru ciała, gdzie znajduje się jego nadmiar (np. brzuch czy pośladki). Następnie innowacyjna technologia Puregraft przygotowuje materiał do przeszczepu. Oczyszcza go z krwi, martwych komórek, wody, zanieczyszczeń.  Następnie przygotowany już tłuszcz, wprowadzany jest tam, gdzie oczekujemy efektu wypełnienia czy powiększenia.  

 

PUREGRAFT- etapy zabiegu:

 

Liposukcja - tłuszcz jest pobierany z okolic takich jak brzuch, uda, biodra.

Oczyszczanie - tłuszcz jest oczyszczany w sterylnie zamkniętym systemie w celu usunięcia uszkodzonych komórek, krwi, lipidów i nadmiaru płynów zebranych podczas liposukcji.

Wstrzyknięcie - oczyszczony tłuszcz jest ostrożnie wstrzykiwany w wybrane miejsce dla osiągnięcia zadowalającego, naturalnego i odmłodzonego  wyglądu.

 

Efektywność przeszczepu w systemie PUREGRAFT wpływa także delikatny sposób filtracji i podania pobranego tłuszczu w wybrane miejsce.

 

Celem zabiegu jest trwałe wypełnienie zapadniętych obszarów twarzy lub ciała, które wraz z wiekiem mają tendencję do utraty podskórnej tkanki tłuszczowej, takich jak: oczodoły, policzki, dłonie.

 

Przeciwwskazania do zabiegu:

 

    - zmiany skórne w miejscu podania preparatu

    - choroby immunologiczne

    - terapia immunosupresyjna

    - ciąża i karmienie piersią

    - nadwrażliwość na składniki preparatu

    - nadwrażliwość na lidokainę lub miejscowe środki znieczulające typu amidowego

TULIP Nano Transfer

Przedstawiamy rewolucyjną odmianę zabiegu lipotransferu dedykowaną dla Pacjentów, którzy chcieliby uzyskać przeszczep tłuszczu przeznaczony dla tylko jednej okolicy zabiegowej.

Problem może dotyczyć osób, które mają np. tylko cienie pod oczami a nie chcą lub nie potrzebują przeszczepu tłuszczu w inne okolice twarzy.

Zabieg Tulip Nano Transfer jest dedykowany Osobom, które szukają długotrwałego rozwiązania problemu ubytku objętości. Komórki tłuszczowe po przyjęciu się w nowej lokalizacji żyją kilka-kilkanaście lat.


W trakcie jednego zabiegu jesteśmy w stanie podać tłuszcz pobrany od Pacjenta jedną z poniższych okolic:

- dolinę łez (cienie pod oczami)

- zapadnięte policzki

- mało wyraźne "kości policzkowe"

- bruzdy nosowo - wargowe

- usta

- zapadnięte skronie

- bruzdy marionetki

- linia żuchwy

- rewitalizacja szyi

- rewitalizacja skóry twarzy

- rewitalizacja dekoltu

- wypełnianie i rewitalizacja dłoni


Dzięki unikalnej metodzie (zgłoszonej do patentu) rozdrabniania tłuszczu zabieg jest mało traumatyczny dla Pacjenta a podawana tkanka tłuszczowa jest żywa, co jest niezbędnym czynnikiem długofalowego efektu zabiegowego.Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Lekarz pobiera tłuszcz z obszaru ciała, gdzie znajduje się jego nadmiar (np. wewnętrzne powierzchnie ud, okolica kolan). Kolejnym etapem jest oczyszczenie tłuszczu i przygotowanie go do przeszczepu. Następnie przygotowany już tłuszcz, wprowadzany jest tam, gdzie oczekujemy efektu wypełnienia czy powiększenia.  Przeciwwskazania do zabiegu:


    - zmiany skórne w miejscu podania preparatu

    - choroby immunologiczne

    - terapia immunosupresyjna

    - ciąża i karmienie piersią

    - nadwrażliwość na składniki preparatu

    - nadwrażliwość na lidokainę lub miejscowe środki znieczulające typu amidowego

Zabiegi Liftingujące i Napinające

Wolumetria oraz soft - lifting

Zabiegi odbudowujące utraconą z biegiem lat objętość w obrębie twarzy nazywamy wolumetrycznymi. Za pomocą substancji wypełniających uzupełniamy ubytki tkanki tłuszczowej lub kostnej, dzięki czemu twarz zyskuje młodszy, wypoczęty i świeży wygląd.

Najczęściej stosowane substancje wypełniające:

- usieciowany kwas hialuronowy (przykładowe preparaty: Stylage, Restylane, Princess, Juvederm)

- własny tłuszcz - autologiczny preparat wypełniający  - tłuszcz wysoce oczyszczony za pomocą systemu membran PUREGRAFT (o tym zabiegu przeczytasz więcej TUTAJ)

 

Przed zabiegiem niezbędna jest kwalifikacja lekarska. Preparaty wypełniające w Gabinecie Manufaktura Piękna są podawane wyłącznie przez wyszkolonych lekarzy posiadających duże doświadczenie zabiegowe.

 

Zabieg najczęściej trwa 30-45 minut. Jest przeprowadzany za pomocą igły lub kaniuli. Zazwyczaj rekonwalescencja jest krótka i mało problematyczna.

 

Efekty zabiegu są widoczne od razu po implantacji preparatu jednak ocenia się je w pełni przynajmniej po kilku dniach po zabiegu, kiedy preparat w pełni zwiąże się z tkanką.

 

Długość utrzymywania się efektu to 6-24 miesięcy (w zależności od wybranego preparatu).

 

Zabiegi, w których najczęściej korzystamy z preparatów wypełniających:

   - zabiegi soft - liftingu - podanie preparatu weypełniającego w kluczowe miejsca twarzy dający efekt odmłodzonej, wypoczętej buzi

   - wypełniania okolicy "kości policzkowych" lub policzków - wolumetria

   - wypełniania i korekcji owalu twarzy - linia żuchwy

   - wypełniania zapadniętych skroni - wolumetria

 

 

Przeciwwskazania do wyżej wymienionych zabiegów:

 

    - zmiany skórne w miejscu podania preparatu

    - choroby immunologiczne

    - terapia immunosupresyjna

    - ciąża i karmienie piersią

    - nadwrażliwość na składniki preparatu

    - nadwrażliwość na lidokainę lub miejscowe środki znieczulające typu amidowego (przeciwskazanie względne)

Zobacz efekty zabiegów wolumetrycznych:

Zabiegi Liftingujące i Napinające

Liposukcja i lipoliza

- LIPOSUKCJA STRZYKAWKOWA

Liposukcja strzykawkowa to małoinwazyjny, skuteczny sposób na pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej z lokalnych otłuszczeń twarzy i ciała.

Zabieg polega na odessaniu pod niewielkim ciśnieniem tkanki tłuszczowej.

Zabieg trwa 1-2 godziny. Jest wykonywany w znieczuleniu nasiękowym. Nie ma konieczności znieczulenia ogólnego. Jest dobrze tolerowany przez Pacjentów.

Rekonwalescencja trwa 2-10 dni. Przed zabiegiem konieczne jest wykonanie podstawowych badań z zakresu diagnostyki laboratoryjnej. Szczegółowe zalecenia Pacjent otrzymuje na wizycie kwalifikacyjnej. Efekty zabiegu są trwałe.


Najczęstsze okolice zabiegowe:

   - podbródek

   - brzuch

   - uda

   - okolice kolan


Przeciwwskazania do zabiegu:


    - zmiany skórne w miejscu objętym zabiegiem

    - choroby immunologiczne

    - terapia immunosupresyjna

    - ciąża i karmienie piersią

    - nadwrażliwość na składniki preparatu

    - nadwrażliwość na lidokainę lub miejscowe środki znieczulające typu amidowego- LIPOLIZA INIEKCYJNA


Lipoliza iniekcyjna to zabieg, dzięki któremu bez konieczności poddawania się procedurze chirurgicznej możliwa jest eliminacja małych depozytów tłuszczowych.


Jest to doskonała metoda dla osób, które chcą się pozbyć nadmiernej ilości tłuszczu i jednocześnie pragną uniknąć inwazyjnej operacji chirurgicznej.

Zabieg lipolizy polega na podaniu (wstrzyknięciu) bezpośrednio do tkanki tłuszczowej mieszaniny substancji chemicznych, dzięki czemu uzyskujemy redukcję tkanki tłuszczowej.

Podanie preparatu do tkanki tłuszczowej powoduje zwiększenie przepuszczalności ścian komórek tłuszczowych, uwolnienie tłuszczu a następnie jego rozbicie. Następnie wolna tkanka tłuszczowa ulega "uprzątnięciu" przez wyspecjalizowane komórki.

Skóra dzięki swoim właściwościom elastycznym naciąga się i po zabiegu pozostaje gładka i jędrna.


Przed zabiegiem pacjent jest kwalifikowany na podstawie zebranego wywiadu lekarskiego.


Głównymi przeciwwskazaniami do zabiegu są:


- ciąża i okres karmienia piersią

- infekcja skóry

- nadmierna otyłość

- nieuregulowana cukrzyca

- alergia na skladniki preparatu

- leczenie przeciwzakrzepowe

-  padaczka

- uczulenie na soję

- niewydolność wątroby / trzustki / nerek

- zaburzenia lipidowe


Efekt po jednym zabiegu jest widoczny po ok. 2-3 tygodniach. W przypadku większej ilości tkanki tłuszczowej zabiegi przeprowadza się w serii. Kolejny zabieg z serii wykonuje się nie wcześniej niż po 4-8 tygodniach od poprzedniego.