Plasma Complex


Plasma Complex

b

Zabieg Plasma Complex to innowacyjne podejście do regeneracji i odmłodzenia skóry, wykorzystujące czynniki wzrostu uwalniane z płytek krwi, hematopoetyczne komórki macierzyste oraz fibrynę strukturalną.

 

Jest to jedyny zabieg wykorzystujący (podobnie jak osocze bogatopłytkowe) wyłącznie krew pacjenta, który pozwala uzyskać nie tylko naturalną stymulację skóry, ale także efekt wypełnienia brakującej tkanki podskórnej, wolumetrii i liftingu.

 

Plasma Complex to zabieg, w którym podajemy dwa rodzaje preparatów uzyskanych z krwi pacjenta:

 

•             Strukturalna fibryna bogatopłytkowa:

 

To najnowsze osiągnięcie biotechnologii preparatów uzyskiwanych z krwi pacjenta. Podana podskórnie tworzy rusztowanie dla nowych tkanek i pozwala na uzyskanie efektu wypełnienia. Napływ fibroblastów, tworzenie nowych naczyń, kolagenu i białek strukturalnych utrwala ten efekt. Podana do skóry zagęszcza ją i wspomaga efekt liftingujący.

 

•             Fibryna bogatopłytkowa iniekcyjna:

 

To najsilniejszy obecnie znany autologiczny stymulator tkankowy – źródło komórek macierzystych i czynników wzrostu z płytek krwi. Potencjał regeneracyjny fibryny iniekcyjnej jest znacznie większy niż zwykłego osocza bogatopłytkowego. W zabiegu Plasma Complex jest ona składową odpowiedzialną za odnowę biologiczną i regenerację okolicy zabiegu oraz odżywienie i stabilizację stelaża z fibryny strukturalnej.

 


Zabieg przeznaczony jest dla kobiet i mężczyzn, w różnym wieku. Szczególnie polecany dla osób narażonych na działanie czynników środowiskowych takich jak mróz, słońce, zanieczyszczone powietrze, klimatyzacja czy codzienny stres oraz osób, które chcą przywrócić skórze jędrność i elastyczność.


Plasma Complex to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą uzyskać długotrwały i naturalny efekt wolumetrii, wypełnienia lub liftingu określonych partii twarzy. Zabieg wykorzystuje wyłącznie preparaty uzyskane z krwi i nie wymaga zastosowania wypełniaczy.


Zabieg zalecany jest także dla osób o skórze zmęczonej, wiotkiej czy mało elastycznej. Dzięki lepszemu odżywieniu oraz nawilżeniu uzyskujemy skuteczną broń w walce ze starzeniem się skóry, wydłużamy jej żywotność poprzez odbudowę jej struktur.

 

Informacje dodatkowe o zabiegu:

 

Zabieg może być przeprowadzony w znieczuleniu miejscowym i łącznie trwa około 1 godzinę. W trakcie zabiegu pobierana jest krew w ilości podobnej do stosowanej w badaniach laboratoryjnych. W okolicy poddanej zabiegowi może wystąpić zaczerwienienie i niewielki obrzęk. Ustąpienie tych objawów zwykle zajmuje kilka godzin, przeważnie po 12 godzinach można nałożyć makijaż.

 

Każdy zabieg Plasma Complex to ogromna dawka regeneracji i struktury dla Twojej skóry. Dla pełnego efektu wolumetrycznego zaleca się wykonanie serii 3 zabiegów w odstępach 3-5 tygodni.

 

Przed i po zabiegu Plasma Complex:

 

 

 

Przeciwwskazania do zabiegu:

•  choroby krwi (m.in. zespoły dysfunkcji płytek, krytyczna małopłytkowość, niedobór fibrynogenu)

•  ostre stany zapalne i niewyrównane schorzenia przewlekłe

•  ciąża i laktacja

•  leczenie antykoagulantami

•  stosowanie w dniu zabiegu aspiryny i niesteroidowych leków przeciwzapalnych